Drukuj

THUNDER INDEPENDENT Niezależny Klub Motocyklowy został stworzony z początkiem roku 2013, po wielu dniach spotkań, rozmów, wspólnych wyjazdów motocyklowych, przez pasjonatów i ludzi związanych jednym hobby którym są motocykle. Celem stworzenia grupy było i jest zachowanie naszej tożsamości, i pamięci dla tych wszystkich którzy odeszli, a dzięki naszej pamięci wciąż są wśród nas.

Sztandarowym corocznym wydarzeniem Klubu jest RAJD PAMIĘCI organizowany w miesiącu czerwcu, ku upamiętnienia wszystkich Bliskich nam osób z Jednostki Wojskowej GROM których z różnych powodów już wśród nas nie ma. W trakcie tej liczącej kilka tysięcy kilometrów  wyprawy odwiedzamy groby poległych.

Nasza grupa jest dość hermetyczną strukturą w swoim założeniu, członkiem grupy może być tylko obecny lub były żołnierz Wojskowej Jednostki Specjalnej GROM, a że liczba motocyklistów w Jednostce ciągle rośnie, zatem o ilość członków i chętnych do stanięcia w naszych szeregach możemy być spokojni.

Nasze Barwy są ściśle związane z tradycją, historią i naszym hobby które nas połączyło i było impulsem do stworzenia grupy. Kolory to granat i czerwień, odpowiadające barom naszej ukochanej Formacji Wojskowej,  element środkowy to stylizowany pikujący do ataku orzeł, trzymający w szponach błyskawicę, wieniec w połowie składający się z liści dębu, a w połowie to łańcuch motocyklowy z umieszczonym w środku emblematem Polski Walczącej. Częścią symbolu Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej patronów Jednostki z której się wszyscy wywodzimy. W tle natomiast to stylizowane cylindry klasycznego V- Twina.

Podstawowym warunkiem członkostwa w naszej grupie są główne zasady którym hołdujemy, i których nigdy się nie wyrzekniemy. Są to honor, przyjaźń, braterstwo, i  oczywiście ojczyzna. Każdego z nas łączy wieloletnia przyjaźń często zrodzona podczas morderczego treningi lub boju.

Ideą powstania KLubu motocyklowego THUNDER INDEPENDENT była chęć podtrzymania wspólnych relacji, również po odejściu ze służby. Spędzania wspólnie czasu na podróżach motocyklowych, piciu piwa, i nie kończących się opowieściach motocyklowych.

Konstrukcja naszej grupy w żaden sposób nie jest strukturą hierarchiczną, nie występują w niej funkcje przypisane Klubom Motocyklowym, takie jak Prezydent. Każdy z członków grupy ma te same prawa i obowiązki. Prawo noszenia  obszytej kamizelki uzyskuje każdy obecny lub były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM, po uprzedniej akceptacji wszystkich będących już członkami grupy motocyklistów.  Wychodzimy tym samym z założenia że każdy z nas kto zasłużył na zaszczyt służby ojczyźnie w jednej z najlepszych na świecie formacji Sił Specjalnych i zdobył zaufanie i szacunek swoich współtowarzyszy broni, nie musi już w żaden sposób udowadniać faktu i prawa noszenia naszych Barw.

Dzięki tej i wszystkim pozostałym zasadom ściśle związanym z funkcjonowaniem KLubu motocyklowego THUNDER INDEPENDENT całkowicie świadomie wpisujemy się w historię tworzenia się nieformalnych grup motocyklowych. Kiedy to żołnierze Armii Amerykańskiej powracający z wojen w Wietnamie i Korei będąc jeszcze w służbie czy po odejściu z niej zakładali pierwsze Kluby Motocyklowe aby nadal móc pozostać blisko, w gronie swych Braci w kraju nie objętym już wojną.

Chociaż jesteśmy z założenia grupą motocyklową nie przyjmującą motocyklistów z poza GROM, jest i zawsze będzie nam blisko do Braci motocyklowej czy to zrzeszonej w Klubach Motocyklowych czy też nie, chcemy pozostać w dobrych relacjach z każdym kto tylko ma na to ochotę i łączy go miłość do motocykli. Z uwzględnieniem wzajemnego szacunku, honoru, i respektowania swej tożsamości. A jest to wartość nadrzędna, bo pisząc te słowa zwracamy się do naszych rodaków, a wszyscy jesteśmy Polakami.

Zatem jeżeli interesuje was kontakt z naszą grupą, spędzenie wspólnie czasu na wyprawach motocyklowych, rajdach, czy też piknikach motocyklowo historycznych organizowanych przez naszą grupę. Zapoznaj się z kalendarzem wydarzeń organizowanych cyklicznie w ciągu roku. Organizujemy też wydarzenia ściśle związane z istnieniem grupy, w których mogą uczestniczyć tylko członkowie grupy, ale o tego rodzaju imprezach informujemy osobno.

Każda motocyklistka i motocyklista  będą mile widziani.

Serdecznie Zapraszamy.

 

 

 

 

| + - | RTL - LTR